• 0.000000lag
  • 0.000000lag
gł
Styl życia
1388 views
no responses

Jak uczynić dom szczęśliwszym miejscem?

Generalnie w życiu zawsze widzimy się w pozytywnym aspekcie. Niestety w rzeczywistości BARDZO ZŁE DNI PRZYTRAFIAJĄ SIĘ DOBRYM LUDZIOM. Czasami wstajemy lewą nogą i cały dzień przebiega nie po naszej myśli. I kiedy wydaje nam się, że gorzej być nie może, musimy otworzyć oczy i znaleźć światełko w tunelu. Nasz mózg zawsze podpowie nam jak spojrzeć na jasną stronę sytuacji, która często okazuje się bez wyjścia. Jeżeli jednak potrzebujesz nieco więcej filozofii, aby wyciągnąć się z negatywnego letargu to nadszedł najlepszy czas na to, żeby zmienić swoje najbliższe domowe otoczenie i wykreować sobie bezpieczne miejsce, do którego zawsze będziesz mógł się udać, odcinając się od szarości dnia codziennego. Wszystko zawiera się w jednej rzeczy, a mianowicie w domu, w którym mieszkasz.

Cała sztuka polega na tym, by znaleźć w nim stylowe dla siebie miejsce, które przyniesie wyciszenie. Pozytywne i odprężające wnętrze doskonale wpływa na nastrój. W mojej pracy dekoratorskiej zawsze staram się koncentrować na kliencie, a dokładnie na zapewnieniu mu maksimum komfortu i relaksu w jego domu. Szczęśliwość powinna odzwierciedlać osobowość człowieka, ukazując to specjalne „wow” piękna i spokoju. Jesteś gotowy na przygodę? Przedstawiam parę dekoratorskich trików, które zagwarantują Ci poczucie jeszcze większego spokoju, a co za tym idzie zdrowia.

  1. Jak najwięcej światła

Jeżeli naprawdę chcesz poczuć się komfortowo w swoim domu, poszukaj możliwości dzięki której znajdzie się w nim maksimum światła. Nie ma bowiem nic lepszego, co wpływa na pogodny nastrój jak odrobina dziennego światła dnia, która automatycznie poprawia samopoczucie. Jeżeli Twój dom jest z reguły ciemny możesz skorzystać z najprostszego wnętrzarskiego triku, jakim są lustra. Umieść je na ścianie przeciwległej do okna przez które rozpościera się piękny widok. Możesz również zawiesić lustro w najciemniejszym zakątku domu, tak aby zmaksymalizować światło dzienne.

  1. Wprowadź naturalny ambiance 

Spędzanie czasu na łonie natury działa pozytywnie. Zanurzając się w Matce Naturze naładowywujesz od nowa swoją energię i zwiększasz koncentrację. Niestety kiedy pracujesz na pełen etat nie zawsze spędzanie dnia na świeżym powietrzu wśród ciszy i spokoju jest możliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest proste i szybkie wprowadzenie elementów przyrody do Twojego domu. Nawet jeżeli mieszkasz w centrum miasta na ostatnim piętrze wieżowca, zaadoptowanie kilku roślin doniczkowych sprawi, że poczujesz się odprężony. Co więcej, trochę zieleni w domu wpływa korzystnie na powietrze i poprawia ogólny nastrój i samopoczucie.

  1. Pozbądź się nieładu 

Jeżeli naprawdę myślisz poważnie o tym żeby miejsce, w którym mieszkasz miało bardziej pozytywną energię – oczyść je z ciaćków raz na zawsze! W życiu każdego przychodzi moment, kiedy powinno się zatrzymać tylko i wyłącznie te rzeczy, które są potrzebne do codziennego funkcjonowania i przynoszą osobistą radość. Takie działanie nie tylko pozwoli uporządkować przestrzeń, ale przede wszystkim wpłynie pozytywnie na Twoją psychikę. Stać się niewolnikiem rzeczy to nic trudnego. Im więcej masz, tym więcej musisz o to dbać. Moja rada – inwestuj wyłącznie w piękne rzeczy, które przynoszą Ci radość i pozytywnie wpływają na Twoje życie.

  1. Dodaj kolor 

Jeżeli naprawdę chcesz zmienić swoją przestrzeń na bardziej pozytywną, doceń siłę koloru. Kolor odgrywa olbrzymią rolę w moim projektowaniu wnętrz. Takie działanie zawsze przynosi upragniony efekt, zwłaszcza wtedy, kiedy osobowość klienta jest podkreślana na przykład poprzez jego ulubiony kolor.

  1. Wykreuj specjalne „szczęśliwe” miejsce w swoim domu 

Kiedy wszystkie moje poprzednie sugestie zawiodą, spróbuj wybrać specyficzne miejsce w domu, które stanie się Twoją oazą szczęścia i spokoju – happy space. Miejsce, do którego uciekniesz by się zrelaksować i wyciszyć. Może to być kącik do czytania z obszernym fotelem i poduszkami lub pokój z licznymi zdjęciami i obrazami odzwierciedlającymi osobiste aspekty życia. Bez względu na to, czy jest to łazienka z wygodną wanną, czy szafa z ukochanymi butami lub też biurko przy oknie z przepięknym widokiem, wybrana przestrzeń winna być Twoim prywatnym azylem, do którego uciekniesz od zamieszania i stresu życia codziennego.

You Might Also Like

Brak Komentarzy

Zostaw komentarz