• 0.000000lag
  • 0.000000lag
gł
Styl życia
701 views
no responses

Postaw na siebie i zadbaj o swój dom

Moi czytelnicy, dobra wiadomość: w tym roku nie musicie bukować kosztownych weekendów w SPA, bądź też ekskluzywnych wakacji po drugiej stronie świata w celu osiągnięcia spokoju i równowagi w życiu. W zamian zapoznajcie się z listą, którą przygotowałam specjalnie dla Was i krok po kroku przeobraźcie swój dom w zadbaną i regenerującą Waszą duszę oazę spokoju, w której możecie schronić się każdego dnia.

1.Wykreuj niezwykły i gościnny przedpokój. Pierwsze wrażenie wzrokowe (na przykład interesujący stół w kształcie konsoli a nad nim wiszący obraz) wysyła sygnał do naszego mózgu z informacją, że znajdujemy się w bezpiecznej dla nas przestrzeni.

2. Dodaj ocieplające Twoją duszę magiczne światło świec w każdym pokoju (tak, nawet w łazience). Staraj się wykorzystaj proste białe świece, które nadadzą przestrzeni zorganizowania. Skoncentruj się na wyciszających zapachach, takich jak lawenda lub wanilia.

3. Ditto! Świeże cięte kwiaty. Nawet prosty bukiet ze sklepu spożywczego, który zawsze jest w bardziej przystępnej dla nas cenie ma ogromny wpływ wizualny. Co więcej zapach żywych kwiatów poprawia samopoczucie.

4. Zadbaj o to, żeby szyby w Twoich oknach były nieskazitelnie czyste i mogły przepuszczać piękno naturalnego światła do domu. Jeżeli jesteśmy już w tym temacie, wymień ciężkie ciemne draperie na lekkie przeźroczyste zasłony bądź też pozbądź się ich całkowicie.

5. Pomaluj swoje ściany w spokojnych stonowanych kolorach takich jak pastelowy przymglony błękit, ciepła odcień antycznej bieli oraz delikatna gołębia szarość.

6. Kiedy jesteśmy w temacie oświetlenia, zmień wszystkie swoje żarówki na takie, które zapewniają naturalne światło, zbliżone do dziennego.

7. Spróbuj zapanować nad chaosem w swoim domu. Każdy z nas posiada często otaczający nas bałagan. Postaraj się go poskromić, wybierając ozdobne tace lub interesujące kosze. Na pewno zredukuje to Twój życiowy stres.

8. Utrzymując się w tym duchu bądź pewna, że pozbywasz się wszystkich rzeczy, które w życiu codziennym dostarczają Ci negatywnych emocji (jak na przykład mało interesujące kieliszki, które otrzymałaś od matki swojego byłego chłopaka).

9. Opraw wszystkie ulubione zdjęcia rodzinne. Nie ma żadnego powodu, żeby Twoje cenne wspomnienia tkwiły w zakurzonym albumie.

10. I powieś taki obraz, który sprawia, że jesteś szczęśliwy patrząc na niego.

11. Wprowadź do swojego wnętrza delikatne i miękkie faktury materiałowe, których do tej pory w nim nie było. Pomyśl o zaproszeniu tapicera, który wykona interesujące wezgłowie nad łóżkiem bądź też użyj warstwy mniejszego puszystego dywanu, który kładziesz na parkiecie.

 12. Dokonaj jednego ważnego zakupu – toaletki, przy której będziesz siadać i przygotowywać się do każdego dnia. To magiczne miejsce dla Ciebie ponieważ jesteś księżniczką.

13. Wymień wszystkie stare i obszarpane ręczniki na świeże i puszyste  (podwajając ich ilość podwoisz swój komfort).

14. Wymień główkę prysznicową na specjalną z zabiegiem do masażu.

15. Dodaj element luksusu w swojej łazience taki jak na przykład pikowana taftowa pufa, małe krzesło bądź też mały niezależny stolik, który postawisz w pobliżu wanny (do położenia książki lub kieliszka wina).

16. Wprowadź naturalne elementy do swojej domowej przestrzeni – jak wiklina, drzewo i kamień.

 

17. Stwórz specjalny kąt do pracy, który pozwoli Ci resztę domu utrzymać w strefie niezależnej i wolnej od stresu.

18. Oprócz tego postaraj się o zakątek w swoim domu, gdzie będziesz spędzać cenne minuty sama ze sobą w czasie bardzo zajętego dnia. Może to być przejściowy pokój przeobrażony w wymarzoną garderobę, bądź też miejsce przy oknie z widokiem, przy którym postawisz wygodny fotel do czytania.

Po tych wszystkich zabiegach wróć myślą do Nowego Roku, kiedy to obiecałaś sobie, że ten nadchodzący 2017 będzie tym, podczas którego zadbasz o siebie. Weź głęboki oddech – to się właśnie dzieje!

Dla miłośników ciepła domowego.

Maggie

You Might Also Like

Brak Komentarzy

Zostaw komentarz