• 0.000000lag
  • 0.000000lag
Styl życia
701 views
no responses

Najczęstsze błędy feng-shui popełniane w domu

To, czego naprawdę pragniemy w życiu to pozytywna energia, liczne możliwości w pracy zawodowej, doskonałe zdrowie, szczęście i oczywiście miłość. Feng-shui będące filozofią Wschodu polega na przetransponowaniu miejsca, w którym mieszkamy na bardziej pozytywne i prosperujące. Niestety podczas stosowania zasad Feng-shui często popełniamy podstawowe błędy, które mają olbrzymi wpływ na dobrą atmosferę w domu. Przeglądając moją listę możesz pomyśleć: „O nie! Popełniłam błąd numer 5. Nie znam sposobu, żeby to zmienić”. Pamiętaj jednak, że zawsze jest możliwość naprawienia błędów. Każdy z nas zna kuszące uczucie zwalenia wszystkiego na dom (sypialnia jest za mała i za wąska, nic więcej w niej nie mogę zrobić itp., itp.) – a przecież wybrane przez nas zmiany przestrzeni dokonane zostały z jakiegoś powodu. Wybierajmy zarówno: wspaniałość i niedoskonałość naszego domu oraz dobrą stronę Feng-shui, dzięki której nawet najmniejsze rzeczy i problemy mieszkalne podczas żonglerki modyfikacyjnej mogą w pozytywnym sensie całkowicie zostać odmienione. Zobacz najczęściej popełniane gafy Feng-shui.

  1. CIEMNE KORYTARZE I WEJŚCIA DO DOMU

Mogę mówić kilka godzin na temat konsekwencji, które wynikają ze złego zaprojektowania holi, przedpokoi i foyer. Wejście do domu powinno być przede wszystkim jasne i czyste. Jeżeli uważasz, że Twoi goście mają ubaw podczas walki ze zwisającymi gałęziami przed Twoim domem bądź też szukając w ciemnym korytarzu światła, jesteś w błędzie. Nawet najmniej ekstremalne przypadki mogą mieć katastroficzny wpływ na atmosferę w domu. Potrzebujesz uczucia jasności, lekkości i pozytywności w swojej przestrzeni. Kolor, światło, wybrane dzieła sztuki, czy nawet ogrodnictwo i małe porządki mogą dobroczynnie wpłynąć na komfort mieszkania i życia.

  1. ZWIĘDNIĘTE ROŚLINY

Bez względu na to, czy posiadasz rośliny w domu, czy na patio, zwiędniętym musisz powiedzieć stanowcze NIE. To istotne żeby być na bieżąco z sytuacją dotyczącą zieleni w domu. Włączenie regularnego podlewania do swojego kalendarza zajęć to konieczność. Podobnie jest ze sztucznymi kwiatami – dopilnuj, by nie pokrywała ich spora ilość kurzu. Zapuszczenie i brud zabija jakikolwiek sens posiadania żywych i sztucznych aranżacji. Roślinność powinna być zawsze kwitnąca, prawidłowo utrzymana i wyglądająca „na zadowoloną”. Możliwość stałego udoskonalania swojej przestrzeni, krok po kroku to jedna z ważniejszych zalet Feng-shui.

  1. ZWRÓCONE W SWOJĄ STRONĘ LUSTRA

Dwa duże lustra umieszczone na przeciwległych ścianach mogą wpłynąć na zawirowania energii, która odbijając się od ściany do ściany stanie się ciężka, silna i agresywna. To zjawisko jest zabójstwem dla dobrego samopoczucia, zwłaszcza wtedy, kiedy są lustra naprawdę duże.

  1. PRZERAŻAJĄCE DZIEŁA SZTUKI

Powiedzmy sobie prawdę – niektórzy z nas mają dziwne pasje i upodobania, które lubią prezentować w swoim domu: wypchane zwierzęta, dziwne antyczno-medyczne narzędzia, obrazy przedstawiające sceny wojen, czy post-apokaliptyczne abstrakcje. Jeżeli to Twoje hobby, postaraj się umieścić je w nieco bardziej prywatnym pomieszczeniu np. gabinecie. Salon, jadalnia oraz kuchnia to przestrzenie, w których ważne jest kreowanie otwartości i gościnności – zdecydowanie miej na uwadze tę zasadę.

  1. TELEWIZJA W SYPIALNI

Jest to bezapelacyjny zabójca emocjonalnej więzi z partnerem. Jeżeli posiadasz dobrą relację ze swoim telewizorem, dlaczego tak namiętnie szukasz tej drugiej połówki w swoim życiu? Nawet jeśli żyjesz w szczęśliwym związku, cichy zabójca umieszczony na ścianie lub szafce bacznie przygląda się i czuwa. Posiadanie telewizora w sypialni działa niekorzystnie na korę mózgową, która staje się jeszcze bardziej wyczerpana i zahipnotyzowana po całym dniu przyjmowania informacji z czynnego TV. Czy naprawdę chcesz widzieć w swoich snach najnowszy płyn do zmywania lub też shake’a z McDonalds? To wszystko wplata się w psychikę. Nie zasypiaj przy włączonym telewizorze!

You Might Also Like

Brak Komentarzy

Zostaw komentarz