• 0.000000lag
  • 0.000000lag
gł
Ad rem
1067 views
no responses

Jurek Owsiak, on nie! – adwokat diabła, czy dobry człowiek?

„Nobel dla Owsiaka? NIE! Kłopot za kłopotem…”; „Kompletnie się do tego Nobla nie nadaję” – tak na temat zgłoszenia do Pokojowej Nagrody Nobla swojej osoby odnosi się sam Jurek Owsiak, szef WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyPosłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt i prof. Adam Grzegorczyk, założyciel Wyższej Szkoły Promocji zgłosili Jurka Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla. Jurek Owsiak, który stworzył coroczną akcję, będącą wydarzeniem na skalę światową sam komentuje na Facebooku propozycję tak: „Kłopot Jurek Owsiakza kłopotem. Spodziewana ilość focha i podniesionego ciśnienia mogłaby być bolesna. Biorąc pod uwagę fakt, że spożywam alkohol, słucham szatańskiej muzyki i organizuję błotne kąpiele na Przystanku Woodstock… kompletnie się do tego Nobla nie nadaję.” Po czym dodaje: „To tylko czubek góry lodowej, który kompletnie wyklucza mnie z działań, jakich podjęła się Pani Posłanka w stosunku do mojej osoby.” Laureatami Pokojowej Nagrody Nobla mogą zostać osoby i organizacje za działalność na rzecz światowego pokoju.

Siema!

Jurek Owsiak, polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny, znany przede wszystkim jako założyciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która powstała w 1993 roku. Pomysłodawca corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, celem której jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. To obecnie jedna z największych akcji charytatywnych w Europie.

„Pani posłanka zahulała z Nagrodą Nobla. Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy.” – Jurek Owsiak

25 lat WOŚP

WOŚP w PłockuOd początku swojego istnienia WOŚP finansuje i prowadzi pięć programówWolontariusze w Poznaniu medycznych i jeden edukacyjny: Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci, Ogólnopolski Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą (program zamknięty), Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków, Pies jako woluntariusz WOŚPProgram Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaka oraz Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Ponadto Fundacja zajmuje się organizowaniem imprez kulturalnych (Przystanek Woodstock), szkoleń młodzieży w zakresie pierwszej WOŚP w Łodzi. Finał 25!pomocy i akcji „Bezpieczne Stadiony”. Finał WOŚP stał się cykliczną imprezą wpisaną na stałe w polski kalendarz i jednocześnie stał się częścią polskiej kultury. Co roku w wielu zakątkach Polski organizowane są koncerty, festyny, festiwale, happeningi, na które zapraszane są gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, a także artyści zagraniczni, którzy często grają za darmo, odbywają się również różne imprezy kulturalne i sportowe. Tradycyjnie o godzinie 20:00 w miastach, gdzie gra WOŚP, następuje pokaz sztucznych ogni, czyli tzw. Światełko do Nieba.

„Finał Orkiestry to ma być święto. Mądre świeckie święto z przesłaniem jak najbardziej chrześcijańskim: pomaganie bliźniemu daje masę radości. Bo daje. Uczy się tego 120 tysięcy wolontariuszy z puszkami. I zapamiętuje na resztę życia. Działalność charytatywna na ponuro zawsze wydawała mi się nieco podejrzana.” – Jurek Owsiak

Jeśli Pokojowa Nagroda Nobla nie trafi w 2017 roku do WOŚP, przez najbliższe 50 lat nie dowiemy się, czy Fundacja założona przez Jurka Owsiaka znalazła się na wyróżnionej liście. Wedle życzenia fundatora nagrody, Alfreda Nobla, dokumenty zawierające szczegółowe informacje o nominowanych powinny poczekać na odtajnienie równo pół wieku.

Polscy artyści i celebryci dla WOŚP

Anna LewandowskaKarolina Korwin-PiotrowskaKrystyna JandaMaciej StuhrMagda GesslerMagdalena RóżczkaSzymon Chwalisz - gitara woodstockowa z portretami wykonawcówTomasz KarolakWeronika Rosati

You Might Also Like

Brak Komentarzy

Zostaw komentarz