• 0.000000lag
  • 0.000000lag
gł
Styl życia
1180 views
no responses

Hollywoodzkie kobiety dominują Oscary 2017

Meryl Streep, Viola Davis, Isabelle Huppert i Natalie Portman to tylko kilka z niesamowitych kobiet, które otrzymały nominacje do tegorocznych Oscarów. Mimo, iż na ogłoszenie wyników musimy poczekać do 26 lutego, już dziś wiadomo, że to właśnie te aktorki przechodzą do historii kinematografii światowej.

Nominacja Meryl Streep w kategorii najlepszej aktorki dramatycznej za jej kreacje w filmie „Boska Florence” jest dla aktorki dwudziestą z kolei. To sprawia, że jest ona jedyną taką kandydatką w całej oscarowej historii. Aktorka Viola Davis również zapisuje się na karcie hollywoodzkich nominacji (trzecia oscarowa nominacja jako pierwsza czarnoskóra kobieta w historii Hollywood). Pozostałe kobiety nominowane do Oscarów to Emma Stone w kategorii najlepsza aktora w filmie „La La Land”, Michelle Williams w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie „Manchester By The Sea”, Ruth Negga w kategorii najlepsza aktorka w filmie „Loving”, Nicole Kidman w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie „Lion. Droga do domu”, Naomi Harris w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie „Moonglight” oraz Octavia Spencer w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie „Ukryte działania”. Specjalnie dla Was wybrałam najsłynniejsze cytaty nominowanych aktorek, które dziś są bardzo dobrze znane w przemyśle filmowym.

  1. Meryl Streep

„Zacznij swoją karierę zaczynając.”

2. Viola Davis

„Zjawisko, którego zdecydowanie brakuje w dzisiejszym Hollywood to jest zrozumienie piękna, siły, seksualności, unikalności. Radość z powodu bycia regularną czarną kobietą.”

3. Isabelle Huppert

„Być może Europejczycy są troszeczkę bardziej sceptyczni, natomiast Amerykanie są bardziej ufni.”

4. Natalie Portman

„Chciałabym, aby wreszcie kobiety mogły być w pełnym wymiarze rodzicami lub pracującymi w swoim zawodzie bądź mogły połączyć to razem. Chciałabym, żeby również mogły robić, co chcą ze swoją seksualnością bez obrzucania ich wyzwiskami. Chciałabym, aby w końcu pozwolono im na to, aby mogły być słabymi i silnymi oraz szczęśliwymi i smutnymi.”

5. Emma Stone

„To, co cię wyróżnia czasami możesz odczuwać jak obciążenie, ale tak nie jest. Często to, co cię wyróżnia sprawia, że jesteś wielki.”

6. Michelle Williams

„Urodziłam się z zachłanną potrzebą bycia niezależną.”

7. Nicole Kidman

„Żeby w pełni docenić swój sukces, najpierw musisz doświadczyć paru upadków.”

8. Octavia Spencer

„Tylko ty możesz wykreować swoją własną drogę życiową i ja mierzę z tym wyzwaniem.”

9. Ruth Negga

„Nie jestem bardzo znana. Nie mam sławnego nazwiska. Dla mnie nie jest ważna wielkość roli, ale materiał i ludzie z którymi pracuje.”

10. Naomi Harris

„Myślę, że nie ma nic bardziej niesamowitego jak nieść pomoc ludziom każdego dnia.”

You Might Also Like

Brak Komentarzy

Zostaw komentarz