• 0.000000lag
  • 0.000000lag
gł
Moda
701 views
no responses

Christian Siriano – król oldschoolowego glamour

Christian Siriano – młody utalentowany amerykański wizjoner na scenie modowej i niewyczerpane źródło nigdy nie gasnącej energii. „On jest modą,  nieokiełznaną modą”. Po zostaniu zwycięzcą jako najmłodsza osoba w historii telewizyjnego reality show „Project Runway” w 2008 roku i po zdobyciu nagrody magazynu Elle w postaci dwustronicowego artykułu i 100 tysięcy dolarów, rozpoczął swoją karierę w świecie mody.

Christian Siriano - codzienne szkice

Siriano i suknia jego projektuTego samego roku były asystent Alexandra McQueena, zadebiutował ze swoją pierwszą kolekcją. Pomimo błyskawicznego sukcesu droga Siriano nie zawsze była żeglowaniem bez przeszkód. „Za pierwszym razem nie otrzymałem członkowska w CFDA, co mnie rozzłościło”, mówi projektant. „Nie byłem zawstydzony swoją postawą i głośno wyrażałem prywatną opinię w związku z odrzuceniem mojej osoby”. Nie jest to zatruta strzała, jako iż osoby ze świata mody, które początkowo odmówiły projektantowi współpracy z nim, dziś triumfują razem z nim.

„Czasami ludzie muszą mieć powód, żeby popierać wschodzącą gwiazdę mody. Wokół tego kręci się cały świat sukcesu”. – Christian Siriano

Christian Siriano i Old Glamour

Począwszy od 2008 roku Christian Siriano konsekwentnie prezentuje swoje kolekcje w czasie nowojorskiego tygodnia mody. Są one również dostępne dla byer’ów z domów towarowych w Nowym Jorku i Paryżu. Obecnie Christian słynie ze swoich niebanalnych projektów, począwszy od kreacji wieczorowych ze świata fantazji, koktajlowych sukienek, przez doskonale skonstruowane ubrania na co dzień, aż po obuwie z nietuzinkowymi detalami i akcesoria. Aktualnie jego kolekcje możemy znaleźć w luksusowych domach towarowych takich jak Bergdorf Goodman i specjalistycznych butikach na całym świecie. W 2012 roku projektant otworzyłChristian Siriano pierwszy firmowy sklep w Nowym Jorku na ulicy Elizabeth. Ostatecznie w 2013 roku został przyjęty do CFDA i nazwany przez Yahoo! Style „następnym biliondolarowym projektantem”. Jego projekty zaczęły nosić największe gwiazdy czerwonych dywanów. Poza byłą pierwszą damą Michelle Obamą, do wielbicielek Christiana można zaliczyć gwiazdy ze świata filmu (Scarlett Johansson, Kate Hudson i wiele innych), ikony przemysłu muzycznego (Lady Gaga, Rihanna), gwiazdy telewizji (Oprah Winfrey, Tina Fey) oraz ulubienice świata mody (Victoria Beckham, Alexa Chung) i wiele innych popularnych nazwisk. Począwszy od 2009 roku Siriano, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie również ze strony kobiet o nieco niższym budżecie, ekskluzywnie projektuje specjalne sezonowe kolekcje torebek i butów dla Payless ShoeSource.

Christian Siriano dla PaylessW 2016 roku Christian Siriano rozpoczął kolaboracje i projektowanie kolekcji dla Lane Bryant (plus size), oraz podjął współpracę z Victoria Secret, Nordstrom, Puma, Disney, Best Buy i innymi znanymi markami. Jest on zdecydowanie najmłodszą osobą, która po raz pierwszy została wpisana na listę Crain 40 (najbogatsze osoby do 40 roku życia) oraz Forbes 30 (najbogatsi do 30-tki). Siriano nigdy nie ustaje w swoich kreatywnych poszukiwaniach. Ten dynamiczny projektant w 2014 roku wypuścił na rynek swoje pierwsze perfumy „Silhouette” oraz inne specjalistyczne kolekcje: okularów, akcesoriów do domu i linii beauty (w 2015 i 2016 roku).

„Jestem młody i posiadam już bardzo duże doświadczenie, szybko się uczę. Myślę, że to wspaniała umiejętność, kiedy potrafimy połączyć kreację za 8 tysięcy dolarów z butami za 25 – i ciągle wygląda to niesamowicie” – Ch.S.

Michelle Obama podczas Demokratycznej Narodowej Konwencji w sukience od SirianoOstatniego lata (2016) Siriano doczekał się wyjątkowych PR-owych triumfów, o których marzy każdy projektant: Michelle Obama podczas Demokratycznej Narodowej KonwencjiLeslie Jones podczas premiery filmu Ghostbuster w sukni Christana Siriano założyła jedną z jego sukienek. Aktorka Leslie Jones będąca przyczyną zamieszania w świecie mody (żaden projektant nie zaproponował jej swojej kreacji podczas premiery filmu) również przyczyniła się do promocji Christiana. Mając niesamowitą intuicję biznesową projektant zdawał sobie sprawę, iż coraz większa ilość oczu śledzi jego poczynania. Przygotowując kolekcję wiosna-lato 2017 roku, inspirował się garderobą Jackie Onassis, którą w latach 60. i 70. nosiła na wyspie Capri. Wyrafinowana, kobieca całkowicie odzwierciedla jego podejście do mody. Jest to z całą pewnością największy pokaz jego umiejętności i estetyki, jaki do tej pory możemy podziwiać.

Mój faworyt – Christian Siriano i kolekcja jesień 2016

Christian Siriano i kolekcja Isle of Capri wiosna-lato 2017

You Might Also Like

Brak Komentarzy

Zostaw komentarz