• 0.000000lag
 • 0.000000lag
Styl życia
701 views
one response

10 perfekcyjnych filmów, które musisz obejrzeć w sezonie świątecznym

Pozycji filmowych, które możemy zobaczyć w okresie świątecznym wraz z przyjaciółmi i rodziną w atmosferze zabawy i miłości jest mnóstwo. Albowiem sezon świąteczny jest rogiem obfitości, jeżeli chodzi o komedie, filmy przedstawiające familijne konflikty czy sytuacje omyłkowe. Do wyboru mamy ekranizacje dostępne również online (Netflix, Amazon). Wyprzedając okres świąteczny postanowiłam już dzisiaj zaprezentować Wam 10 moich ulubionych produkcji, które warto zobaczyć tuż po rodzinnym obiedzie obfitującym w tonę indyka, pieczonej szynki i różnorodnych ziemniaczanych zapiekanek.

 1. „WIELKI CHŁÓD”

Jeżeli mamy możliwość obejrzenia młodego Jeffa Goldbluma na ekranie, to nie zwlekajmy. „Wielki chłód” to doskonała recepta, jeżeli czujemy upływający w naszym życiu czas. Dobrze jest go oglądać przy syto zastawionym stole wraz z najbliższymi przyjaciółmi.

 1. „SAMOLOTY, POCIĄGI I SAMOCHODY”

John Candy i Steve Martin w rolach głównych klasycznej opowieści w reżyserii Johna Hughesa, toczącej się podczas podróży świątecznej do Chicago, która jak się okazuje kończy się niezbyt fortunnie. Jest to film, który na pewno zepchnie nasze niefortunne doświadczenia w czasie podróży świątecznych na drugi plan.

 1. „ZAPACH KOBIETY”

Posmak niesamowitej nowojorskiej atmosfery świątecznej w nagrodzonym Oscarem filmie opowiadającym o młodym mężczyźnie (Chris O’Donnell) opiekującym się niewidomym weteranem (Al. Pacino). Fakt: matki na całym świecie uwielbiają „Zapach kobiety”.

 1. „DWAJ ZGRYŹLIWI TETRYCY”

Jeżeli myślisz, że doświadczyłeś sporą dozę niechęci ze strony swoich znajomych i sąsiadów, musisz zobaczyć ten klasyczny świąteczny film, opowiadający o dwóch sąsiadach, którzy rywalizują o uwagę tej jednej, szczęśliwej (?) kobiety. Jack Lemmon i Walter Matthau to para, która udowadnia nam, że nasze rywalizacje życiowe są niczym w porównaniu z ich wyczynami.

 1. „WAKACJE W DOMU”

Obsada filmu przeładowana gwiazdami dużego kalibru, od młodego Roberta Downeya Jr. po Dylana McDermotta zapewni, że poczujesz się dużo lepiej oglądając tą dysfunkcyjną rodzinę. I wierz mi, że Twoja rodzina nie może się nawet równać z tą filmową grupą popaprańców życiowych.

 1. „TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ”

Dziewięć samodzielnych wątków miłosnych mówiących o tym jak złożona bywa emocja łącząca wszystkich ludzi na świecie: miłość. Spośród wyróżniających się w filmie charakterów znajduje się David (Hugh Grant) – przystojny premier, który zakochuje się w swojej młodej pracownicy (Martine MCutcheon), Sarah (Laura Linney) – graficzka, której poświęcenie w stosunku do psychicznie chorego brata komplikuje jej życie miłosne oraz Harry (Alan Rickman) – żonaty mężczyzna, który czuje coś do swojej sekretarki.

 1. „RODZINNY DOM WARIATÓW”

Everet Stone (Dermot Mulroney) przywozi swoją dziewczynę Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) na święta do domu rodzinnego w Connecticut. Charakterna Meredith wpada w popłoch i zaprasza swoją siostrę, by wspólnie przejść przez święta. Meredith ciężko pracuje, żeby zyskać zaufanie i sympatie rodziny i narzeczonego. Niestety, czego się nie złapie, wszystko obraca się przeciwko niej. Na dodatek jej narzeczony bardziej zaczyna się interesować jej siostrą. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych filmów.

 1. „KIEDY HARRY POZNAŁ SALLY”

1977 rok, świeżo upieczeni absolwenci uniwersytetu Harry Burns (Billy Crystal) i Sally Albright (Meg Ryan) we wspólnej podróży z Chicago do Nowego Jorku „debatują” na temat możliwości istnienia przyjaźni między kobietą a mężczyzną. Po 10 latach ponownie spotykają się w księgarni i próbują zostać przyjaciółmi. Przyjaźń zaczyna się komplikować, przeradzając się w prawdziwe uczucie. Bardzo dobry scenariusz, szalenie błyskotliwy.

 1. „EDWARD NOŻYCORĘKI”

Naukowiec (Vince Price) buduje na kształt człowieka ożywioną, poruszającą się postać – delikatnego Edwarda (Johnny Depp). Niestety naukowiec umiera przed zakończeniem swoim prac nad Edwardem, pozostawiając go z przerażającymi rękoma, które zakończone są różnego rodzaju nożyczkami. Zagubionego Edawarda przygarnia gospodyni domowa Peg (Diane West). Edward przebywając w jej domu, zakochuje się w jej córce (Winona Ryder). Niestety pomimo jego delikatności i artystycznego wnętrza, ręce Edwarda czynią go wyrzutkiem. Kocham tą ciemną dramatyczną stronę w filmach fantasy Tima Burtona.

 1. „JA CIĘ KOCHAM, A TY ŚPISZ”

Bardzo samotna kasjerka metra Lucy (Sandra Bullock) ocala życie swojej platonicznej miłości, Peterowi (Peter Callagher), wyciągając go niemalże spod kół nadjeżdżającego pociągu. Lucy jedzie z nim do szpitala, gdzie przez pomyłkę zostaje przy rodzinie nazwana jego narzeczoną. Kiedy Lucy nie zaprzecza, rodzina zaprasza ją do swojego domu. Samotna Lucy podtrzymuje grę i zjawia się na święta. Sytuacje zaczyna się jeszcze bardziej komplikować w momencie, kiedy Lucy zakochuje się w bracie Petera – Jacku (Bill Pullman). Każdego roku podczas Świąt Bożego Narodzenia oglądam ten film, odkrywając go na nowo.

You Might Also Like

1 Komentarz

 • Reply Ela 30 listopada 2016 at 11:23

  Filmy w większości znane a większość trąci trochę atmosferą „Kevin sam w domu” co oczywiście łączy się z nastrojem świąt. Zmieniły się trochę czasy i podejście do różnych spraw m. innymi relacji rodzinnych, oraz humoru.

 • Zostaw komentarz